Dieta sokowa – dlaczego warto z niej skorzystać?

12 maja, 2021 0 przez admin

Osoby, które chcą schudnąć próbują różnego rodzaju rozwiązań. Jednym z nich jest dieta sokowa, która za sprawą mediów społecznościowych zyskuje coraz więcej zwolenników. Detoks sokowy pozwala nam w którym czasie spalić sporą liczbę kalorii, co przekłada się na spalanie tłuszczu.


Dieta sokowa – dlaczego warto z niej skorzystać?


Dieta sokowa cieszy się dużą popularnością wśród osób, które chcą szybko zgubić nadmiar kilogramów. Polega to na tym, że przez pewien okres czasu spożywamy jedynie soki warzywno-owocowe. Jest to dieta niskokaloryczna. Soki są bogate w witaminy i minerały, co pozwala uzupełnić ewentualne niedobory składników odżywczych. Detoks sokowy pomaga w oczyszczeniu organizmu z toksyn. Dzięki temu łatwiej będzie nam kontynuować odchudzanie. Dodatkowo taka dieta to wyzwanie i dobry trening silnej woli. Jeśli wytrwamy na diecie sokowej, to bez problemu poradzimy sobie na diecie.

Jak powinien wyglądać detoks sokowy?


Dieta sokowa powinna trwać 3-7 dni. Najczęściej jednak wybiera się 5 dni. Na początku warto zacząć od trzech dni. W czasie takiej tygodniowej diety możemy spalić nawet ponad 2 kilogramy tkanki tłuszczowej. Tutaj ważne jest to, żeby w czasie diety sokowej nie ćwiczyć. Możemy jedynie uprawiać jogę lub ćwiczenia rozciągające, które pomogą nam się odprężyć. Ćwiczenia fizyczne sprawiłyby, że deficyt kaloryczny byłby zbyt duży, przez co nie wytrwalibyśmy na diecie. Dodatkowo soki nie dostarczają odpowiedniej ilości białka, co negatywnie wpływa na regenerację. Ćwiczenia rozciągające nie są tak wymagające, dlatego możemy śmiało je wykonywać. Możemy również udać się na spacer.

Polecam

ćwiczenia w domu
ćwiczenia przy biurku
Zobacz nasze najlepsze wpisy