Jak sobie poradzić z zimową chandrą?

16 maja, 2021 0 przez admin

Zimowa chandra może dopaść każdego z nas. Na szczęście możemy bardzo łatwo sobie z nią poradzić… Wystarczy, że odrobinę zmienimy swój styl życia.

Wstawaj! Szkoda dnia!

Zimą dość wcześnie zapada zmrok. Jeśli chcemy maksymalnie maksymalnie wykorzystać promienie słoneczne musimy wstać dość wcześnie. A na prawdę warto. Słońce sprawia, że nasze ciało produkuje naturalną witaminę D, dzięki której wyglądamy zdrowo i mamy chęć do życia.

Gdy braknie nam energii e-medialist.pl

Zimą większość z nas popada w apatię. Jesteśmy mniej ruchliwi, a przez to niestety tyjemy. Żeby poradzić sobie z tą sytuacją warto włączyć do naszego życia dodatkową aktywność fizyczną. Nie musimy od razu zapisywać się na siłownię wystarczy zwykły spacer. Wprowadźmy też zmiany w diecie wysokokaloryczne słodycze zamieńmy na owoce i orzechy. Są równie smaczne jak czekolada, a przy tym pełne witamin i mikroelementów.

Dzięki regularnemu wysiłkowi fizycznemu nie tylko spalimy dodatkowe kalorie, ale i dotlenimy nasz mózg. Dzięki temu będziemy bardziej efektywni i kreatywni. A to wymiernie przełoży się na nasze wyniki w pracy i w szkole.