Jak zacząć trenować w domu?

28 kwietnia, 2021 0 przez admin

Brak siłowni to nie problem. W końcu – dla chcącego nic trudnego. Nie musisz mieć żadnego sprzętu. Nie musisz mieć nawet olbrzymiej przestrzeni, na której mógłbyś rozstawić swoją matę czy przynajmniej jakiś dywan. Jeśli tylko dobrze zorganizujesz to wszystko, czym w tym momencie dysponujesz, uda ci się wykonać fantastyczny trening w domu. Jedyne, co jest ci do tego potrzebne, to spora motywacja. O wiele łatwiej ćwiczy się przecież wraz z grupą innych ludzi, którzy wzajemnie się wspierają i zachęcają do dawania z siebie jeszcze więcej. Teraz sam musisz stać się dla siebie motywatorem. Ale bez trudu do tego doprowadzisz.

Najpierw rozejrzyj się wokół siebie. Powinieneś doskonale znać każdy kąt swojego miejsca zamieszkania, ale mimo tego raz jeszcze przejdź się po całym domu bądź kawalerce i zobacz, czym w ogóle dysponujesz. Jeżeli twój lokal przypomina ciasną kanciapę, będziesz musiał jakoś sobie z tym poradzić. Spróbuj mimo tego wygospodarować chociaż kilka metrów kwadratowych wolnej przestrzeni. Powinieneś mieć tyle miejsca, by móc swobodnie stanąć, zrobić przysiad, obrócić się i położyć się – czy to na macie, czy bezpośrednio na podłodze. Ćwiczenia w domu bez sprzętu nie wymagają od siebie natomiast organizacji dodatkowej przestrzeni do przetrzymywania hantli, sztang czy jeszcze innych obciążeń. Tym totalnie nie musisz zawracać sobie teraz głowy. Z czasem, gdy już przywykniesz do domowych treningów i się z nimi polubisz, być może sam zechcesz zainwestować w jakiś sprzęt, ale póki co nie musisz tego wcale robić.

Jak ćwiczyć w domu?

Teraz czas zadać sobie podstawowe pytanie – jak ćwiczyć w domu? Jeżeli jesteś już w miarę obeznany ze sportem, bez trudu powinieneś stworzyć dla siebie jakiś podstawowy plan treningowy. Możesz też bazować na planach dostępnych w Internecie. Większość z nich pobierzesz sobie za darmo, by od razu zacząć z nimi działać. Bez planu nie powinieneś natomiast w ogóle brać się za ćwiczenia. Jeżeli bowiem nie wiesz, w jakich dniach będziesz trenować, najprawdopodobniej szybko zaczniesz sobie odpuszczać, bo zawsze znajdzie się coś ważniejszego albo ciekawszego do zrobienia.

Zobacz również:
ile kosztuje przegląd roweru
ćwiczenia w domu
trening z trenerem
fizjoterapia w domu
ćwiczenia przy biurku
Polecane artykuły na naszej stronie. Zobacz koniecznie.