Jakie suplementy na redukcję?

23 października, 2021 0 przez admin

Redukcja to etap, podczas którego układamy dietę i treningi pod kątem spalania tkanki tłuszczowej. Musimy również zadbać o nasze mięśnie, żeby uchronić je przed katabolizmem.

Jakie suplementy na redukcję?

Jednym z najczęściej wybieranych suplementów przez sposoby ćwiczące jest odżywka białkowa. To dobry sposób na uzupełnienie niedoborów białka w diecie. W jednej porcji zawiera stosunkowo mało kalorii, co jest dobre w czasie redukcji. Oprócz tego warto stosować kreatynę, która przyspiesza resyntezę ATP. Przekłada się to na wzrost wytrzymałości. Dzięki temu możemy robić dłuższe treningi, co przełoży się na większe spalanie kalorii. Najczęściej wybieramy monohydrat kreatyny, gdyż jest to najtańsza, a zarazem najlepiej przebadana forma tego suplementu. W czasie redukcji warto stosować spalacze tłuszczu.

Jak stosować spalacze tłuszczu?

Spalacz tłuszczu, jak sama nazwa wskazuje to suplement który pomaga w procesie odchudzania. W składzie spalaczy znajdziemy między innymi termogeniki. Substancje te podnoszą temperaturę ciała i przyśpieszają metabolizm, co ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej. W składzie spalaczy możemy znaleźć również adaptogeny, takie jak np. ashwagandha. Substancja ta wpływa na zmniejszenie stresu, który towarzyszy na redukcji. W czasie stosowania spalaczy tłuszczu musimy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Suplementy tego rodzaju sprawiają, że bardziej się pocimy, przez co zwiększa się utrata wody w naszym organizmie. Dlatego też dziennie powinniśmy pić minimum 2 litry wody.