Ubrania folkowe męskie – kicz czy stylowy dodatek?

27 kwietnia, 2021 0 przez admin

Dla wielu panów ubrania folkowe męskie to przede wszystkim góralskie kostiumy, które najczęściej możemy podziwiać na regionalnych wydarzeniach na Podhalu. W aktualnym stanie mody jest to jednak konotacja zupełnie niesłuszna. Nowoczesny design i ciekawe pomysły projektantów sprawiają, że ubrania folkowe męskie można już wykorzystywać nie tylko na co dzień, ale także na specjalne okazje czy biznesowe spotkania. Tylko jak to zrobić, by uniknąć modowych wpadek?

Jakie ubrania folkowe męskie nosić, by dobrze się prezentować?

Folkowe ubrania męskie nie muszą od razu oznaczać góralskich strojów regionalnych. Nowoczesna odzież dla panów z folkowymi motywami oferuje nam znacznie większy wybór wzorów i fasonów niż te, które znajdziemy w lokalnych podhalańskich muzeach.

Hitem ostatnich lat stały się chociażby koszule z góralskimi akcentami. Te folkowe ubrania męskie najczęściej posiadają drobne akcenty, które w dyskretny, ale efektowny sposób pozwalają nawiązać do ludowych tradycji. Do takich niepozornych dodatków należą chociażby motywy parzenic czy charakterystyczne przeszycia przebiegające przez środek każdej z części koszuli. Tak ozdobione folkowe ubrania męskie wyróżniają się fasonem i przyciągając wzrok, wykorzystując klasyczne motywy.

Folkowe ubrania męskie to jednak nie tylko koszule. Góralskie, regionalne i ludowe akcenty możemy znaleźć teraz także na spodniach czy nawet na marynarkach – choć te ostatnie już znacznie wyraźniej nawiązują do lokalnych polskich tradycji.

Ubrania folkowe męskie w miniaturowej wersji

Ubrania folkowe męskie mogą także przyjmować postać efektownych dodatków, który każdy z panów na co dzień ma przy sobie. Góralskie paski skórzane z charakterystycznymi motywami są prawdziwym hitem ostatnich miesięcy. Pod względem wyglądu te rodzaje ubrań folkowych męskich bez problemu mogą konkurować ze standardowymi, nudnymi paskami nie tylko na co dzień, ale nawet na biznesowych spotkaniach.

Gdzie kupić wysokiej jakości folkowe ubrania męskie?

Jak widać na powyższych przykładach, w przypadku folkowych ubrań męskich znalezienie licznych ciekawych wzorów nie jest problemem – może go za to nastręczyć znalezienie tego rodzaju odzieży wykonanej z wysokiej jakości materiałów. Może Ci ją zaoferować sklep zakostyle.pl, który specjalizuje się w tworzeniu unikalnych folkowych ubrań męskich z wykorzystaniem regionalnych motywów. Oferowana w tym sklepie odzież produkowana jest pod samymi Tatrami, dzięki czemu masz pewność, że kupujesz autentyczny produkt. Sprawdź ofertę na: https://zakostyle.pl/pl/4-goralska-odziez-meska